Aranżacja sceny z elementami 3D

2020-06-13T22:45:52+00:0026 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Atrakcje|

Scena to miejsce, na której odbywa się większość przekazu, kiedy dotyczy konferencji, eventu, szkoleń czy twórczych wystąpień, ale także jest elementem prezentacji koncertów czy pokazów tanecznych. Bez względu na jej rodzaj i sposób wykorzystania, można trafić do dużej liczby odbiorców, s aranżacja sceny ma ogromne znaczenie w całej kompozycji i połączenia wystąpienie osób z tłem. Nie może być zatem dużo elementów kiedy na scenie będzie grał zespół z całą orkiestrą, ponieważ to oni wypełnią większą powierzchnię scenografii, i nie może także pozostać scena pusta, kiedy znajdzie się na niej jedna osoba.  Musi być w pełni dostosowana do funkcji jaką scenografia ma spełnić.

Jakie elementy 3D sprawdzają się na scenie?

Budowanie scenografii to połączenie elektryki, mediów, efektów wizualnych na podłodze, mebli, dostosowanie wszystkiego do sali. Wszystko to ukryte pod płaszczem pięknych elementów, aby funkcjonalność sprzętów i nagłośnienia była przykryta pod tematyczną oprawą. Bryły i rekwizyty to istota wypełnienia sceny, ponieważ formy 3D dają dużą swobodę użytkowania przestrzeni, ale jednocześnie wypełniają je dając wrażenia pustki. Klasyczne rozwiązania pokazują, że takich elementów 3D jest bardzo dużo do wprowadzenia na scenę. Inspirując się tematami i rozwiązaniami, które już na rynku powstały, można zobaczyć, że sceny na świecie potrafią zdumiewać swoim trójwymiarowym kształtem. Wspaniałym przykładem scen w 3D jest na przykład scena operowa  położona na scenie pływającej w Bregencji w Austrii, która co pewien czas zmienia swój wygląd, ale zachowuje za każdym razem tą trójwymiarową, wizualną formę jaką jest wręcz dzieło sztuki.  Rzadko kiedy można spotkać tak fascynujące sceny nie wspominając, że jest to scena na wodzie. Może to być jednak inspiracja do aranżacji sceny w 3D, których oczekuje obserwator przychodzący na dany spektakl czy wydarzenie. Patrząc na polskie realia, głównie do formy 3D dobierane są meble, bryły i rekwizyty, a do tego udekorowanie w mniej lub bardziej odważny sposób.

Co zaciekawi odbiorców poza elementami 3D?

Formę 3D można uzyskać także hologramem. Kiedy poza meblami i wyposażeniem sceny znajdzie się hologram, to również będzie forma 3D jakiej obserwatorzy imprezy się nie spodziewają. Warto poszukiwać takich rozwiązań, aby scena i scenografia tworzyła swój unikalny kształt i charakter, tak samo jak scena w Austrii, ponieważ im bardziej innowacyjne pomysły, tym zdobywaj światowe zainteresowanie i stają się promocją marki i miejsca, w którym dane wydażenie się odbywa.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE