Szkolenia integracyjne, to w ostatnim czasie jedna z najpopularniejszych form budowania zespołu. Mają one z reguły charakter wyjazdowy i organizowane są, chociaż raz do roku. Integracje mogą przybierać różne formy: zabawy i gry terenowe(paintball), spływ kajakiem, impreza tematyczna czy ognisko plenerowe. Najważniejsza jest, jednak dobra zabawa, współpraca i oczywiście czas na poznanie się. Szkolenia mogą być prowadzone w połowie na świeżym powietrzu, a druga połowa w pomieszczeniu zamkniętym. Możliwości jest naprawdę dużo, organizacja i scenariusz zależy tylko i wyłącznie od naszego zamysłu preferencji uczestników. Wyjazdy integracyjne to również doskonały sposób na rozwiązanie „konfliktów” i zniwelowanie napięcia wśród pracowników. Dzięki wyjazdom na pracowników przestaję oddziaływać monotonia biurowa, przez co ludzie lepiej się komunikują między sobą.

Agencja eventowa Whatevent gwarantuje szereg dostępnych rozwiązań z zakresu organizacji szkoleń. Kluczowym elementem zaplanowania każdego wydarzenia jest jednak wskazanie, jakie korzyści chcemy osiągnąć organizując wydarzenie. Skorzystaj z konsultacji z naszym specjalistą kontaktując się z nami mailowo pod adresem szkolenia@whatevent.pl.

Co zazwyczaj jest celem szkoleń integracyjnych?

 1. Wzajemne pogłębianie zaufania i lojalności w zespole
 2. Zmotywowanie do działania
 3. Wzmocnienie pewności siebie
 4. Odreagowanie stresów związanych z życiem codziennym oraz pracą
 5. Zwiększenie efektywności i wydajności pracowników
 6. Budowanie pozytywnych relacji w zespole
 7. Budowanie struktur w przedsiębiorstwie
 8. Pogłębianie kwalifikacji zawodowych

Jak widać, wyjazdy integracyjne przynoszą dla firmy i jej pracowników wiele korzyści, które warto kształtować i wzmacniać na takich szkoleniach. Pozwalają na zbudowanie silnego i efektywnego zespołu w strukturach przedsiębiorstwa. Zwiększają poczucie lojalności wobec marki i pomagają w wykreowaniu idealnego spojrzenia na pracodawcę danej działalności.

Jakie są najczęściej wybierane atrakcje na integracje pracowników?

 • Paintball
 • Piknik i ogniska
 • Spartakiady sportowe
 • Spływy kajakowe
 • Inne wodne atrakcje – np.: Kite Surfing, Sailing
 • Gry terenowe
 • Wycieczki rowerowe
 • Poligon wojskowy
 • Zwiedzanie zabytków historycznych
 • Wspinaczka
 • Offroad
 • Zabawy logiczne
 • I wiele innych atrakcji

Czy warto organizować imprezy integracyjne dla firm?

Niezaprzeczalnie tak! Dla każdej firmy powinien być, to nieodzowny element funkcjonowania przedsiębiorstwa. Bowiem najlepszym sposobem na motywację pracownika jest dowartościowanie go i pokazanie mu, że jest ważny dla firmy. Najprostszym sposobem na, to jest właśnie szkolenie integracyjne. Możemy połączyć tutaj team building z krótkim szkoleniem lub instruktażem. Z resztą każda integracja jest szkoleniowa, ponieważ ludzie uczą się przez zabawę jak ze sobą współpracować i osiągać jak najlepsze wyniki. Zdecydowanie każda firma powinna inwestować w wyjazdy motywacyjne i integracyjne, aby zwiększać efektywność działań pracowników oraz wzbudzać ich lojalność wobec firmy i budować pozytywny wizerunek przyjaznego przedsiębiorstwa. Organizacja imprezy, to nie są jakieś ogromne koszty, a i tak zwracają się w szybkim tempie. Najważniejsze jest, aby pracownicy mogli się dobrze poznać i bawić, a oddadzą swoją nową energię w pracy i przyniosą nam zwiększone obroty i lepsze wyniki finansowe.

Szkolenia integracyjne jako kluczowy element scalający struktury firmy

Szkolenia integracyjne są kluczowym elementem scalającym struktury firmy. Dzięki korzyściom wynikającym z organizowania tych wydarzeń nie musimy się martwić, że ktoś nie będzie chciał dla nas pracować albo stracimy cennego fachowca. Inwestujmy w ludzi, którzy dla nas pracują, bo to dzięki nim przedsiębiorstwa funkcjonują tak, jak powinny i przynoszą korzyści. Jeśli nie masz pomysłu na imprezę, to skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy.