Zawody łucznicze sposobem na integrację

/, Imprezy tematyczne/Zawody łucznicze sposobem na integrację

Zawody łucznicze sposobem na integrację

Imprezy pracownicze organizowane na świeżym powietrzu dają duży zakres możliwości wyboru atrakcji. Zawody łucznicze mogą być ciekawym dodatkiem budującym współzawodnictwo, współpracę zespołową i pewność siebie każdego, kto pierwszy raz trzyma łuk w swoich rękach. Oprócz tego, dyscyplina ta w warunkach rekreacyjnych jest świetnym sposobem na udaną zabawę.

Możliwe konkurencje

Zawody łucznicze można potraktować jako jedyne, których wynik będzie rozstrzygał
o wygranej. Może być też to oddzielna konkurencja w turnieju składającym się z kilku dyscyplin czy też zadań. W drugiej sytuacji zasady są ustalane przez animatorów – na przykład, w podzielonych na grupy uczestników, każda osoba na stanowisku łuczniczym będzie miała do oddania po trzy strzały. Wynik zostanie zsumowany i dodany do tabeli w której umieszczone będą punkty zdobyte w innych konkurencjach. Gdy zdecydujemy się na organizacje samych zawodów indywidualnych, zapewne animatorzy nawiążą do zasad faktycznie w łucznictwie panujących. Przykładowo tarcze ustawione będą w odległości 70 metrów, a każdy z uczestników będzie miał do wykorzystania po sześć strzał
w sześciu rundach.

Z czego możemy skorzystać?

W zależności od rodzaju i charakteru imprezy możemy wybrać odpowiedni łuk i strzały. Stricte sportowe wydarzenie sugeruje wykorzystanie prostych w obsłudze łuków refleksyjnych
i wymagających nieco więcej siły łuków bloczkowych. Różnicę wyjaśnią na pewno obecni przy zawodach animatorzy – być może sugerując z którego łuku lepiej będzie strzelać konkretnej osobie. Organizując imprezę z wykorzystaniem, łuków fajnie jest wrócić do czasów, kiedy wykorzystywane były one do walk i polowań. Jednym z takich miejsc może być dziedziniec zamkowy. Oczywiście tutaj możemy korzystać ze sprzętu standardowego, jednak dużo większą frajdą dla wszystkich będzie wykorzystanie w konkurencjach łuków rodem ze średniowiecza. Do tego animatorzy w strojach nawiązujących do epoki i mamy całkiem ciekawy event.

Organizacja turnieju

Wynajęciem odpowiedniego sprzętu, zabezpieczeniem terenu i odpowiedzialnością za animatorów najlepiej zajmie się doświadczona agencja eventowa. Postawienie na takie rozwiązanie jest gwarancją udanej zabawy i pozostawi tą ważną nutkę tajemnicy związaną chociażby z rodzajem nagród i oprawą całego wydarzenia. Dzięki temu każdy będzie mile zaskoczony – mimo tego, że współtworzył to wydarzenie wybierając akurat taki charakter imprezy.

By |2019-07-09T22:58:41+00:00Lipiec 11th, 2019|Agencja Eventowa, Imprezy tematyczne|0 Comments
Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE