Tarnów idealnym miejscem na imprezę integracyjną

/, Imprezy firmowe/Tarnów idealnym miejscem na imprezę integracyjną

Tarnów idealnym miejscem na imprezę integracyjną

Eventy miejskie coraz bardziej zyskują na popularności. Gdy miasto ma do zaoferowania ciekawą historię, wyprawa taka oprócz funkcji integracyjnej, pełni także funkcję turystyczno – krajoznawczą. Nasza firma jako jedna z najlepszych w tym temacie przygotuje specjalnie dla was fantastyczny scenariusz takiej wyprawy do małopolskiego Tarnowa.

Co warto zobaczyć w Tarnowie?

Historia tego miasta sięga 1309 roku, gdy to wieś rycerska Tarnów Wielki zmieniła się w miasto Tarnów. W 1331 roku otrzymało przywilej lokacyjny i natychmiast rozpoczęto tam budowę zamku. Aktualnie niestety z tej pięknej rezydencji pozostały tylko ruiny, jednak nadal możemy podziwiać wygląd średniowiecznego rynku i zachowany po dziś dzień układ miasta. Najstarszy zachowany tam dom pochodzi z 1524 roku. W muzeum diecezjalnym podziwiać możemy gotyckie portale i obramowania okienne, a także fragmenty polichromii i drewniane stropy. Ważną częścią społeczności w dwudziestoleciu międzywojennym byli Ukraińcy, którzy mieli tutaj nawet swój rząd – Ukraińskiej Republiki Ludowej. Zakładali własne szkoły, sklepy i działali charytatywnie. Również dużą część mieszkańców stanowili Żydzi. W co wręcz trudno uwierzyć, to w bardzo dobrym stanie zachował się kirkut żydowski z końca XVI wieku. Ocalały także żydowskie cmentarze, kryjące nagrobki nawet z XVII wieku. Tarnów był pierwszym miastem odzyskanym spod rozbiorów w 1918 roku, a także jednym z pierwszych, w których rozpoczęła się druga wojna światowa – 28 sierpnia 1939 roku, na dworcu wybuchła tam bomba podłożona przez nazistów.

Idealne miejsce na imprezę integracyjną?

Tak! Mimo bardzo wojennej historii miasto ma w sobie wiele ciekawych rzeczy, które warto odkryć. Nasza agencja tak przygotuje scenariusz integracji, że osoby uczestniczące w niej, będą miały okazje zobaczyć i poznać to miasto z jak najlepszej strony. Wyprawę zaczniemy od podziału na grupy, wyłonieniu lidera każdej z nich i przydziale przewodnika. Reguła zabawy będzie zbliżona do gry miejskiej. Tutaj wariantów też jest sporo – drużyny mogą zbierać informacje pomagające odkryć hasło, mogą być to zadania związane ze zdobywaniem wskazówek co do rozszyfrowania mapy wskazującej położenie skarbu. To tylko niektóre z opcji – po kontakcie z naszą agencją, wspólnie ustalimy co dla waszej firmy będzie najbardziej odpowiednie.

By |2020-01-03T01:03:29+00:00Styczeń 5th, 2020|Agencja Eventowa, Imprezy firmowe|0 Comments
Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE