Symulacja Parlamentu – gra integracyjna

/, Imprezy firmowe, Organizacja imprez/Symulacja Parlamentu – gra integracyjna

Symulacja Parlamentu – gra integracyjna

Polityka to domena, która wiąże się z ciężką, często brudną i bezkompromisową walką o wpływy. Szczególnie w naszym kraju, ta sfera życia budzi wśród ludzi ogromne emocje i kontrowersje. Wieloletnie konflikty międzypartyjne spowodowały, że rozmowy o polityce stanowią coraz częściej temat tabu, a kurczowe trzymanie się swoich poglądów bezlitośnie podzieliło społeczeństwo. Jest to jednak sfera, bez której państwo nie mogłoby skutecznie funkcjonować.

Decydowanie o sprawach wewnętrznych i zewnętrznych kraju, to ogromna odpowiedzialność, która leży na barkach raptem garstki rządzących. To właśnie od tak niewielkiej grupy ludzi zależy bezpieczeństwo polityczne i gospodarcze państwa. Oczekuje się od nich strategicznego myślenia oraz rozsądnego gospodarowania posiadanymi zasobami, tak, aby państwo stale się rozwijało. Przez jednych pogardzani, przez drugich szanowani, politycy z pewnością nie mają łatwego zadania do wykonania, aby przekonać do siebie społeczeństwo.

Z pewnością sam kiedyś zastanawiałeś się, jakbyś się sprawdził w roli polityka. Dzięki ofercie firmy Whatevent, masz okazję wcielić swoje marzenie w życie. Jeśli jesteś szefem firmy organizującej event teambuildingowy dla swoich pracowników albo pracujesz w samorządzie studenckim i musisz wymyślić pomysł na zabawę integracyjną, oferujemy ci grę w symulację parlamentu. W tej zabawie, twoi goście wcielą się w polityków i poprowadzą gorączkową debatę próbując tym samym przekonać do swoich poglądów, potencjalnych wyborców. Jeśli brakuje ci pomysłów i potrzebujesz profesjonalnego doradztwa przy organizacji takiego eventu, nie zwlekaj tylko skontaktuj się z firmą Whatevent, która pomoże ci w przygotowaniu takiej imprezy.

Cel zabawy

Celem gry polegającej na symulacji parlamentu, jest przede wszystkim integracja całego zespołu. Jeśli jest to impreza stricte teambuildingowa, szef może chcieć również sprawdzić umiejętności swoich pracowników, w oparciu o strategiczne podejmowanie decyzji, pracę pod presją czasu, odpowiednie używanie argumentów, czy patrzenie z różnych perspektyw. Gra w symulację parlamentu, nie musi być więc wcale tylko zwykłą zabawą integracyjną, ale też swoistym testem sprawdzającym, jak potencjalny pracownik radzi sobie w różnych sytuacjach i na różnych stanowiskach.

Wybór partii, zadań i programu

Gra w dużej mierze będzie polegała na odgrywaniu ról, więc osoba ją nadzorująca powinna uprzednio ustalić z gośćmi, czy taki rodzaj rozrywki im będzie pasował. Jest to jakby nie było zabawa, więc każdy powinien czerpać z niej podobną satysfakcję.

W zabawie, należy zacząć od podziału na kilka drużyn, które będą reprezentowały dane ugrupowania polityczne. Mogą to być zupełnie wyimaginowane grupy, ale również te, znane ze świata realnego. Każda grupa, następnie losuje partię, w którą będzie musiała się wcielić. Każda partia, z kolei, będzie miała przypisane, fundamentalne poglądy, w oparciu o które, jej członkowie powinni układać program. Aby oddać charakter parlamentarnej debaty, warto wcześniej zrobić rekonesans w danej formacji politycznej w oparciu o mocne i słabe strony każdego z jej członków. Przykładowo, jeśli dana osoba może pochwalić się umysłem ścisłym i interesuje się finansami, powinna przyjąć rolę czołowego ekonomisty partii, aspirującego na pozycję ministra finansów.

Gdy już partie i role w grupach zostaną przydzielone, należy przejść do ustalenia sytuacji polityczno-gospodarczej w kraju oraz problemów z jakimi boryka się wyimaginowane społeczeństwo. W oparciu o te dane, partie następnie przygotują swoje własne programy, dzięki którym mają zdobyć poparcie jak największej liczby wyborców, reprezentowanych przez wybrane wcześniej jury.

Dyskusja parlamentarna poszczególnych partii, powinna wyglądać jak celna szermierka słowna i starcie charakterów, w którym członkowie partii mają niewiele czasu na zastanowienie się, tylko często są zmuszeni odpowiadać szybko, skutecznie niwelując potencjalne “kontry” ze strony swoich przeciwników. To właśnie trafność argumentów, wczuwanie się w swoje role i wierność bronionym przez siebie poglądom powinny zadecydować o tym, która partia dostanie się do rządu.

Jak więc widzisz, gra w symulację parlamentu, będzie wymagać od twoich gości odpowiedniego wczucia się w reprezentowane przez nich postaci i konsekwencji w bronieniu interesów ich partii. Z pewnością jednak, będzie to również wyzwanie dla samego organizatora, który musi wczuć się w rolę bezstronnego sędziego, który w trakcie żywej dyskusji wyłapie z niej esencję i zadecyduje o tym, która z partii zwycięży w wyścigu politycznym. Jeśli masz jednak wątpliwości, czy poradzisz sobie z organizacją takiej zabawy, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Whatevent.

Wynajem miejsca eventu i sprzętu biurowego

Jeśli chcesz, by twój event nabrał rumieńców prawdziwej debaty politycznej i tym samym rozbudził wyobraźnię wśród twoich gości, warto zadbać o wynajem sali konferencyjnej i sprzętu biurowego, takiego jak rzutniki, ekrany, tablice, czy mikrofony. Dla wielu osób, może to jednak stanowić pewien problem natury logistycznej, czy materialnej. Zachęcamy więc do skorzystania z oferty firmy Whatevent, która w oparciu o wieloletnie doświadczenie przy organizacji imprez, pomoże ci przygotować takie wydarzenie. Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę naszej firmy.

Oferujemy wynajem sprzętu audiowizualnego takiego jak:

● Rzutników
● Tablic interaktywnych
● Ekranów
● Laptopów
● Projektorów
● Monitorów LCD
● Ekranów projekcyjnych
● Systemów do głosowania
● Mikrofonów
● Zestawów nagłaśniających do sal konferencyjnych

Oprócz wyżej wymienionych, oferujemy również wynajem/kupno sprzętu i akcesoriów do biura, takich jak:

● Drukarek
● Skanerów
● Flipchartów
● Xero
● Akcesoriów biurowych, takich jak, markery, mazaki, długopisy, cienkopisy, ołówki, gumki, zszywacze, spinacze, dziurkacze, laminatory itp.
● Papieru do drukarek (arkusze do wyboru)
● Oraz wielu innych

Przypominamy, że jest to jedynie przykładowa oferta naszej firmy. Zainteresowanych, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Whatevent, w celu ustalenia dostępności i możliwości wynajmu poszczególnych akcesoriów i sprzętu.

Jeśli zainteresowała cię nasza oferta i potrzebujesz pomocnej dłoni przy organizacji gry-symulacji parlamentu, nie zwlekaj, tylko zadzwoń do nas pod numer 666-666-127, napisz na adres mailowy kontakt@whatevent.pl lub sprawdź nasze zakładki. Serdecznie zapraszamy!

By |2018-08-28T11:57:08+00:00Marzec 2nd, 2018|Agencja Eventowa, Imprezy firmowe, Organizacja imprez|0 Comments