Scenografia na ciele, czyli bodypainting jako reklama na evencie

2020-06-13T20:54:51+00:0019 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Scenografia|

Na eventach bardzo dużo się dzieje, więc aby każdy element zagospodarowania otoczenia sceny i stoisk wystawców był ze sobą spójny, należy przewidzieć także atrakcje, które nie są tak oczywiste, ale mogą wspomóc reklamę marek firm i samej imprezy, gdzie  na bieżąco będą przekazywane informacje dla uczestników imprezy.

Jak stworzyć bodypainting w formie reklamy?

Bodypainting to sztuka malowania na ciele. Na evencie może być zastosowany na przyległych do ciała kombinezonach, dzięki czemu osoby pomalowane nie będą czuć się skrępowane pomalowaniem całego ciała. Większość wzorów bodypainting to kolorowe abstrakcyjne obrazy przypominające wytatuowane ciało z użyciem kolorowych tuszów.  Bardziej artystyczne utwory czy działa są wynikiem utalentowanych osób, które się bodypaintingiem zajmują. Mogą one całkowicie przekształcić całe ciało ludzkie na trójwymiarową wersję innej istoty. Takim dziełom sztuki może być stworzenie człowieka tygrysa, zebry, robota, wtopienie ciała ludzkiego w tło, szczególnie wtedy kiedy człowiek pomalowany jest taką samą grafiką jak scenografia.  W zdumienie zatem mogą popaść osoby, które przybędą na event, a na scenie głównej zobaczą tło pełne wzorów, z którego co pewien czas zacznie wychylać się człowiek i przechodzić na salę wystawców, rozdawać ulotki czy być osobami do zdjęć pamiątkowych z eventu.

Pomysły na aranżacje grafik na ciele, na event?

Wszystkie osoby, które wezmą udział w bodypaintingu warto pomalować na jeden styl. Dla przykładu można wykonać scenografię, gdzie główna ściana tylna na scenie głównej to zdjęcie przeciętych owoców – pomarańczy, cytryny, grejpfrutów czy kiwi. W taki sam sposób osoby, które będą miały reklamować event, pomalowane są właśnie w te owoce. Po ustawieniu, na tle ściany, całkowicie znikają i ciężko wychwycić, gdzie stoi człowiek,  gdzie jest tło. Taka owocowa forma rzuca się w oczy, więc ciężko nie zauważyć owocowych istot chodzących po evencie kiedy wyszły z takiej ściany. Podobny efekt dają zielone ściany, które mogą być wykonane z naturalnych roślin, a przeniesienie ich wizerunku na ciało ludzkie będzie zachwycać i zdumiewać jednocześnie kiedy ludzie wyjdą z przed takiej ściany i pokażą, że są żywym jej elementem. Kiedy event ma mieć bardziej neutralne formy, na ciele może pojawić się po prostu wzór dokładnie odbijający tło sceny głównej.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE