Pokazy psich zaprzęgów

2019-08-13T00:38:01+00:0017 sierpnia 2019|Agencja Eventowa, Pokazy|

Dyscypliny związane z psimi zaprzęgami nie są zbyt popularne, ale dzięki temu świetnie nadają się do uświetnienia firmowej imprezy. Pokazy te są o tyle uniwersalne, że można je zorganizować o każdej porze roku. Na pewno będą nie lada zaskoczeniem i pozostaną w pamięci na długi czas.

Pokazy powożenia

Pokazy te mają na celu przybliżenie historii psich zaprzęgów i pokazanie jak trudne jest to zajęcie. Można je organizować przez cały rok, dobierając odpowiedni do warunków atmosferycznych sprzęt. Pokaz obejmuje zręcznościowe powożenie psami (im więcej psów tym sztuka ta jest trudniejsza), a także bardzo atrakcyjne dla publiczności pokonywanie przeszkód takich jak na przykład ściana ognia. Możliwe są również przejażdżki psim zaprzęgiem w saniach. Wszystko zależy od preferencji osoby zlecającej imprezę. Dobra agencja eventowa zadba o najwyższy poziom
i zatrudnienie specjalistów w tej dyscyplinie. Każdy szczegół będzie dopięty na ostatni guzik.

Konkurencje sportowo – rekreacyjne z udziałem zaprzęgów

Istnieje kilka sportów związanych z psimi zaprzęgami, każdą z nich można wykorzystać na imprezie integracyjnej w uproszczonej wersji. Jako pierwsze i najpopularniejsze wymienić można wyścig psich zaprzęgów – startujący w zawodach są ciągnięci właśnie przez psi zaprzęg. Kolejną dyscypliną jest canicross czyli innymi słowy bieganie z psem, którego smycz przywiązana jest do talii zawodnika. Ta forma sportu możliwa jest do uprawiania tylko w sezonach wiosenno-letnich. Następnie wymienić możemy bikejoring. Ta skandynawsko brzmiąca nazwa nasuwa troszeczkę nazwę sprzętu który jest w niej wykorzystywany. Otóż dwa lub trzy psy ciągną na zaczepionej linie z amortyzatorem specjalnie do tego przystosowany rower. Dyscyplina ta rozgrywana jest na trasach sprinterskich czyli o długości od 4 do 10 kilometrów. Bikejoring jest o tyle ekstremalnym sportem, że prędkości osiągane przez zawodników sięgają nawet 60 kilometrów na godzinę! Kolejna dyscyplina o skandynawskim brzmieniu to skijoring. Jest to sport typowo zimowy, w którym zwierzęta ciągną po śniegu zawodnika na nartach lub skuterze śnieżnym, motocyklu albo innym pojeździe. W Polsce najbardziej popularny jest w formie zaprzęgu konnego, ciągnącego dwuosobowe sanie. Jednakże każdą z opisanych wyżej dyscyplin można zorganizować z wykorzystaniem specjalnie wytresowanych psów, co będzie nietypową atrakcją dla uczestników. Tym bardziej, że będą mogli brać czynny udział w konkurencjach z wykorzystaniem zaprzęgów. Szczerze zachęcam do wykorzystania w organizacji takich pokazów czy konkurencji agencji eventowej, która ma największe doświadczenie w przygotowaniu tak skomplikowanych imprez.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE