Pokazy driftingu – gdzie się sprawdzą?

2020-04-25T15:17:49+00:0009 maja 2020|Agencja Eventowa, Atrakcje, Pokazy|

Film “Szybcy i wściekli” zapoczątkował modę na drifting. Drift, to nic innego jak pokaz jazdy samochodowej, gdzie palone są gumy, a cała bryła samochodu ma możliwość kręcenia się w kółko, w jednym miejscu lub jazdy bokiem. Drift imponuje i zachwyca fanów motoryzacji, ale także i kobiety, ponieważ jest to umiejętność, którą nabywa się przez wiele lat ćwiczeń w trakcie prowadzenia samochodu. Samochody przystosowane są do tego typu pokazów i muszą posiadać dobrze przygotowane ogumienie kół oraz kierujących, którzy będą w stanie opanować samochód przy dużych prędkościach i zobrazować drifting w trakcie jazdy.

Gdzie zaproponować pokaz driftingu?

Eventy tematyczne nie zawsze dają możliwości pokazów samochodowych. Eventy motoryzacyjne to najlepsze miejsca dla pokazów driftingu, ale ta dyscyplina sportu i pasji powinna być pokazywana także poza branżą motoryzacyjną, aby więcej osób mogło zobaczyć umiejętności najlepszych mistrzów szybkich zakrętów. Wszelkie imprezy, gdzie znajduje się duża przestrzeń parkingu, umożliwia zaoferowanie swoim uczestnikom pokazów driftingu. Atrakcja może być zatem zorganizowana w otoczeniu pokazów lotniczych, czyli na tzw. piknikach lotniczych, na festynach plenerowych w przestrzeniach dużych parkingów, na otwarciu centrów handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych, na otwarciu kompleksów mieszkaniowych stworzonych przez dewelopera, na otwarciu innych budynków publicznych, podczas rajdów, na otwarciu salonów samochodowych, a nawet jako otwarcie maratonów biegowych.

Jak przygotować miejsce do driftingu?

Miejsce musi być dosyć duże, a droga asfaltowa. Najlepiej parking lub tor do jazdy samochodem. Teren musi być ogrodzony i zabezpieczony, aby nikt z pieszych czy innych samochodów nie dostał się na pokazy driftingu i nie spowodował ewentualnej kolizji czy wypadku. Obserwujący powinni być zebrani w jednym miejscu, w bezpiecznej odległości, dzięki której w trakcie ewentualnego pęknięcia gumy czy wpadniecie samochodu w poślizg, uczestnicy nie ucierpią na wydarzeniu.

Warto zastosować taką formę aktywności, ponieważ jest to widok niecodzienny i najczęściej oglądany tylko filmach o szybkich samochodach. Zaprezentowanie samochodów w poślizgu bokiem, to atrakcja, która może przyciągnąć zdecydowanie większą ilości osób na imprezę czy event, jeżeli jest organizowana w połączeniu z targami czy dodatkowymi konferencjami.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE