Nauka tańca sposobem na firmową integrację

2020-04-25T17:17:04+00:0015 maja 2020|Agencja Eventowa, Atrakcje|

Wyjazd integracyjny czy spotkanie integracyjne często wiąże się z przekazaniem informacji na temat działalności, rozwoju branży i wzajemnego poznania się. Czasami wyjazdy skierowane są pod możliwość tworzenia grupy na zasadzie team-buildingu, aby grupa osób nabrała umiejętności i wzajemnego przenikania się cech charakteru do tworzenia zespołu, który będzie w stanie sprostać wielu oczekiwaniom. Jakiekolwiek temat wyjazdu firmowego by nie był, atrakcje w kwestii firmowej integracji są bardzo kluczowe, aby wyjazd był udany, a grupa się ze sobą dobrze zapoznała.

Dlaczego warto zorganizować naukę tańca na wyjazd integracyjny?

Taniec zawsze łączy ludzi, nawet wówczas kiedy dotyczy osób, które na co dzień nie tańczą. Dla tych drugich osób jest to bariera nie do przełamania i czas pokazuje, że strach przed tańcem jest nieuzasadniony. Wynikiem tego strachu przeważnie są złe doświadczenia z dzieciństwa, kiedy dziecko uczyło się tańczyć przy różnych stylach muzycznych i było oceniane przez rówieśników i dorosłych pod względem swoich umiejętności. Przez to nie każdy mógłby wykrzesać z siebie rytmikę czy o koordynację ruchową, ponieważ gdzieś miłość do tańca została uśpiona. Na wyjeździe integracyjnym to właśnie taniec może zjednoczyć grupę osób. Bez względu na umiejętności taneczne chętni będą mogli poznać nowe dyscypliny tańca, i w każdej z nich nauczyć się podstawowych kroków.

Można zorganizować naukę tańca salsy, czaczy czy innych tańców latynoskich, które zakładają bardzo proste kroki, a dzięki temu każdy jest w stanie przyswoić sobie układy w przeciągu kilku dni. Osoby dobierają się również w pary, które później mogą kontynuować współpracę w pracy, i pokazać, że mogą na siebie wzajemnie liczyć, tak samo jak w prowadzeniu w tańcu czy uczeniu się kroków.

Taniec a podejście do pracy i biznesu

Taniec to świetny sposób spędzania czasu, zintegrowania się, ale także przeniesienia umiejętności tanecznych do codziennego życia.  Taniec potrafi wykrzesać w ludziach pasję do samego tańca oraz do życia. Nowe rytmy, zmieniająca się sylwetka podczas regularności nauki tańca, to także lepszy nastrój w podejściu do pracy i umiejętność koordynacji w zespole. Warto zauważyć, że przyniesienie tańca do biznesu jest bardzo korzystnym  krokiem, ponieważ wzrastają endorfiny, które pobudzają zespół do odważniejszych decyzji i regenerowania nerwów po trudniejszych sytuacjach.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE