Nauka jazdy konnej pomysłem na udaną imprezę integracyjną

/, Imprezy tematyczne/Nauka jazdy konnej pomysłem na udaną imprezę integracyjną

Nauka jazdy konnej pomysłem na udaną imprezę integracyjną

Konie to fantastyczne zwierzęta, od których ludzie tak naprawdę mogą się bardzo wiele nauczyć. Czego? Otóż, konie dziko żyjące w stadach, swoje przetrwanie zawdzięczają jedynie dobremu przywództwu. Nienaganna komunikacja i współpraca pozwalają im bardzo wiele osiągnąć i przeżyć w każdych warunkach. Czy jest to dobry pomysł na imprezę integracyjną? Zdecydowanie tak!

Nauka jazdy

Nie wszyscy uczestnicy eventu potrafią jeździć konno. Ba! Wielu z nich być może nigdy nie miało okazji dosiąść konia. Do jazdy rekreacyjnej nie są potrzebne bardzo duże umiejętności, dlatego doświadczeni instruktorzy, których może zapewnić dobra agencja eventowa, będą w stanie przekazać wystarczającą ilość wiedzy praktycznej, aby osoby biorące udział w imprezie mogły wziąć udział w krótkiej wycieczce. Wszystko oczywiście będzie odbywać się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, za które odpowiedzialność weźmie oczywiście agencja. Strach przed nieznanym przeplatany z adrenaliną i finalnie satysfakcją z przełamania się do nieznanego doskonale zbuduje pewność siebie uczestników nauki jazdy. Oprócz korzyści czysto psychicznych, pojawią się również plusy zdrowotne – jazda konna doskonale wpływa na zmęczony kręgosłup. Zwiedzając stajnie instruktorzy wytłumaczą również jak wygląda pielęgnacja koni i krótko przedstawią zakres prac, jakie wykonuje się podczas tresury konia, w zależności od ich przeznaczenia. Bowiem nie każdy koń nadaje się do określonych zadań.

Czas na zabawę

Będąc już na stadninie aż żal nie wykorzystać okazji do budowania współdziałania w zespole. Konkurencje przygotowane przez animatorów będą miały na celu wyostrzenie cech tak bardzo w dzisiejszych czasach pożądanych przez menedżerów. Jedna z zabaw przykładowo może mieć na celu wyłonienie przywódcy i współpracę członków zespołu w sytuacji zagrożenia, polegającą na lojalności i wsparciu osoby dowodzącej. Tak właśnie zachowują się stada, w których rolę wodza pełni klacz. Oczywiście w świecie zwierząt jak i w świecie ludzi, żadne stanowisko nie jest przypisane na stałe. Zdobywa je ten, kto wykaże się większą sprawnością i inteligencją. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w stadzie siłą lidera jest siła całego zespołu, a nie jego indywidualne korzyści. Tak zbudowana zabawa, nie dość, że dostarcza dużych pokładów pozytywnych emocji i dobrego humoru, to nieświadomie uczy pożądanych w grupie zachowań, które  dużym prawdopodobieństwem zostaną przeniesione na kanwę codzienności w pracy.

By |2019-07-09T23:06:11+00:00Lipiec 13th, 2019|Agencja Eventowa, Imprezy tematyczne|0 Comments
Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE