Najważniejsze elementy organizacyjne okolicznościowej imprezy plenerowej

2020-10-18T19:58:56+00:0025 października 2020|Agencja Eventowa, Imprezy plenerowe|

Imprezy plenerowe z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność w Polsce. Za granicą takie wydarzenia są powszechne i organizuje się je przy każdej okazji. W naszym kraju wciąż dominuje tradycyjne podejście do imprez, a więc wynajmowanie odpowiedniego lokalu. Oczywiście nie ma niż złego w eventach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, ale imprezy plenerowe są wyjątkowe. Odbywają się na świeżym powietrzu i dzięki temu mają zupełnie inny klimat. Z tego względu inaczej wygląda też ich organizacja. Jakie są najważniejsze elementy organizacyjne w przypadku imprezy plenerowej.

Wybór lokalizacji w plenerze

W przypadku imprez w pomieszczeniach zamkniętych konieczny jest wybór odpowiedniego lokalu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o imprezy plenerowe, ale wybiera się lokalizację na zewnątrz. Imprezę plenerową można zorganizować praktycznie wszędzie, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia, no i ewentualnie budżet. Najpopularniejszym rozwiązaniem są większe ogrody przy jakichś budynkach, bo są piękne i dzięki temu tworzą na evencie wyjątkowy klimat.

Atrakcje plenerowe

Dobrze jest przygotować na imprezę plenerową jakieś atrakcje. W jej przypadku zadbanie o urozmaicenia jest prostsze, ponieważ jest więcej miejsca niż w lokalach i bardzo łatwo zmieścić jakąś większą atrakcję. Na przykład, jeśli na imprezie plenerowej jest wiele dzieci, to można pokusić się o postawienie dmuchanych atrakcji w postaci na przykład zjeżdżalni, trampolin czy torów przeszkód. Bardzo łatwo zorganizować także mini golfa, nożny bilard, czy kulę zorbing. Takie atrakcje mogą być doskonałym uzupełnieniem imprezy plenerowej, który umili czas gościom, dostarczając im rozrywki.

Scena w plenerze

Bardzo ważne jest przygotowanie sceny, której nie ma od razu jak w przypadku imprez w lokalach. Tam sceny są skonstruowane na stałe i nie trzeba martwić się tym elementem. W przypadku imprez plenerowych trzeba o to zadbać, aby jakieś atrakcje w postaci występów zespołów muzycznych lub innych artystów można było spokojnie przeprowadzić. Podest przyda się również po to, aby goście mieli gdzie tańczyć, jeśli charakter imprezy na to pozwala. O scenę niezaprzeczalnie trzeba zadbać tak samo, jak o wspomniane wcześniej elementy, aby dobrze zorganizować imprezę plenerową.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE