Kabaret w przerwie pomiędzy prelekcjami

2020-04-26T14:57:19+00:0018 maja 2020|Agencja Eventowa, Atrakcje, Konferencje|

Czy można zaprosić kabaret na konferencję pełną merytorycznej wiedzy, szkoleń i wykładów oraz wywiadów z osobami z branży? Oczywiście, nawet powinno się. Co jest zatem takiego niezwykłego w kabarecie, który będzie miał swoje wystąpienie na konferencji prezentując krótkie stand-upy i spoty kabaretowe, kiedy nastąpią przerwy od wykładów lub kabaret będzie wkomponowany pomiędzy uczestników, aby rozruszać zaproszonych gości?

Dlaczego kabaret to dobry wybór atrakcji na konferencję?

Konferencja organizowana jest głównie pod względem wykładów i prelekcji, a większość osób siedząca na sali z każdą godziną jest zmęczona przyswajaniem dodatkowej wiedzy czy informacji. Nawet wówczas kiedy prelekcje będą przeplatane innymi aktywnościami np. wywiadami z najbardziej znanymi osobami z branży, to nadal będą to treści, które nie mają w sobie na tyle aktywności, aby rozbudzić, rozruszać i dodać pozytywnej energii uczestnikom, by nie tracili z każdą godziną zapału na uczestniczenie w wydarzeniu. W celu przełamania monotonii wypowiedzi, które cechują się merytorycznością, ale brakuje im zabawnego i kreatywnego podejścia do przekazania wiedzy, kabarety będą idealnym wyborem na to, aby tą monotonnie przełamać. Prezentowane skecze warto przygotować o danej branży, ponieważ każda branża posiada elementy życia, które są zabawne, a podkreślenie ich i wypowiedzenia na głos w formie kabaretu, rozbawi całą salę i zostanie w pamięci na długo.

Każda branża znająca swoje slogany i specjalistyczne nazewnictwo, wie w czym ma problem lub zmaga się na co dzień, co może być przykładem do zabawienia publiczności, jeżeli zostanie to pokazane w formie kabaretowej, a nie problematycznej.

Co jeszcze może zostać pokazane za pomocą kabaretu?

Sceny kabaretowe mogą dotyczyć także osób występujących np naśladujące ich cechy bycia. Można także pokazywać przerysowaną formę produktów czy usług związanych z branżą, i przedstawienia świata z perspektywy danej rzeczy, przedmiotu. Możliwości jest naprawdę wiele, i każda kabaretowa scena trafi w gusta osób, szczególnie wtedy, kiedy tematyka będzie związana z zawodem jaki dane osoby wykonują. Informacje o obecności kabaretu, przekazywane po konferencji, przyciągną w kolejnych latach większą ilość osób i sponsorów, którzy będą zainteresowani zobaczeniem na własne oczy jak kabareciarze postrzegają ich zawód.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE