Gry strategiczne i terenowe – Teambuilding

/, Atrakcje, Imprezy plenerowe, Organizacja imprez/Gry strategiczne i terenowe – Teambuilding

Gry strategiczne i terenowe – Teambuilding

Stworzenie teamu, który się rozumie i dąży do osiągnięcia wspólnych celów to ogromnie trudne zadanie. Wielu specjalistów podkreśla, iż zbudowanie zespołu pełnego zaangażowania oraz zmotywowanego na osiąganie dużych sukcesów to bardzo czasochłonny i długotrwały proces. Teambuilding to jeden z tych mechanizmów, w których najważniejszym elementem jest obustronne zainteresowanie tematem i przede wszystkim chęć zwiększania kompetencji i integrowania się każdej jednostki stanowiącej o zespole.

Gry strategiczne i terenowe

W związku z tym, iż budowanie zespołu to w głównej mierze poprawienie wzajemnych relacji, usprawnienie komunikacji wewnątrz grupy oraz nauka działania w porozumieniu z pozostałymi członkami, bardzo często organizowane są imprezy bądź wyjazdy integracyjne. Wspólne spędzanie czasu oraz korzystanie z zaplanowanych atrakcji jest doskonałą okazją do refleksji nad obecnymi stosunkami i zrobieniem pierwszego kroku w kierunku polepszenia tych relacji. Usprawnieniu współpracy między pracownikami bez wątpienia sprzyjają gry strategiczne i terenowe. Podczas takich rozrywek uczestnicy wyjazdu mają szanse pracować w zespole, poznać się wzajemnie i sprawdzić w jakich konfiguracjach najlepiej się pracuje.

Gry strategiczne i terenowe są jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na integracje zespołu. W zależności od ilości osób oraz miejsca imprezy możemy wykorzystać różne rozwiązania. Przede wszystkim warto postawić na zajęcia wymagające pracę w zespole i opierające się na grupowej rywalizacji.

Paintball

Jedną z rozrywek, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samych zainteresowanych jest właśnie paintball. Organizując taką formę rywalizacji w terenie dajemy grupie szanse na wymyślenie strategii, rozłożenie funkcji wśród członków zespołu oraz samą rywalizację. Wbrew pozorom jest to sport opierający się na logicznym myśleniu, orientacji w terenie i działaniu pod wpływem emocji i czasu. Każdy z uczestników z pewnością będzie się świetnie bawił pod warunkiem, że będzie to profesjonalnie zorganizowana atrakcja.

Escape room

Dobrym czynnikiem wspomagającym zgraną współpracę jest stres- oczywiście ten pozytywny. Korzystając z Escape room’u możemy sprawdzić jak poszczególni członkowie zespołu zachowają się w sytuacji kryzysowej. Dzięki tej metodzie teambuilding’u, w której uczestnicy będą musieli zacząć ze sobą współpracować i słuchać się nawzajem, sprawimy, że takie zachowania zostaną przeniesione na firmowy grunt. Odniesienie sukcesu w tej grze i uwolnienie się wszystkich członków będzie doskonałym dowodem na to, że współpraca popłaca i prowadzi do sukcesu.
Gokartowa rywalizacja
Zapraszając swoich gości na tor gokartowy musimy zapewnić im nie tylko dobrą zabawę, ale także bezpieczeństwo. Rywalizacja to jeden z czynników, z którym wiele osób ma styczność w dużych firmach. Aby wyścigi gokartowe przyczyniły się do większej mobilizacji do pracy zespołowej warto zorganizować konkurencje grupowe, w których to zostaną podliczone czasy wszystkich członków danej grupy. W takim rozwiązaniu pozwolimy na wypracowanie wspólnej strategii i integracje zespołu.

Jak widzimy istnieje wiele rozrywek i atrakcji, które wspomagają budowanie zgranego zespołu. Decydując się na gry strategiczne i terenowe mamy pewność, ze nasze działania przyniosą pozytywne rezultaty. Pamiętajmy jednak o profesjonalnym zaplanowaniu takiego wyjazdu, ponieważ złe rozwiązania logistyczne mogą zepsuć całą zabawę. Whatevent zapewni ciekawy program oraz oprawę wydarzenia integracyjnego, a co za tym idzie przyczyni się do sprawnego funkcjonowania zespołu.

By |2017-12-20T13:58:47+00:00Styczeń 5th, 2018|Agencja Eventowa, Atrakcje, Imprezy plenerowe, Organizacja imprez|0 Comments