Escape room w tematyce eventu

2020-06-12T17:40:22+00:0013 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Atrakcje|

Escape Room to gra polegająca na wydostaniu się uczestników imprezy, najczęściej grupy 4-5 osób, z zamkniętego pokoju, charakteryzującego się pełną ilością zagadek. Gra, poza swoimi ukrytymi możliwościami wywiera na uczestnikach presję, ponieważ wydostanie się z pokoju zagadek określone jest konkretnym czasem, czyli 60 minutami. Jest to zatem rozwiązanie, aby rozwijać logistyczne myślenie, pomysłowość i otwartość na podejmowanie się nowych wyzwań.

Dlaczego warto zaaranżować Escape Room na event?

Eventy są na tyle rozbudowana i pełne atrakcji, że pojawienie się Escape Room w  ich granicach, umożliwia zaoferowanie uczestnikom wydarzenia,i innego sposobu spędzania czasu, oraz odkrycia zagadek zbliżonych do tych, które często wprowadzane są do gier komputerowych czy logistycznych z jakich na co dzień młodzież czy dzieci grają. Escape Room jest taką realną formą gry, która również wymaga odkrycia i rozwiązania wyjścia z trudnej sytuacji. Escape Room na event dostosowany do tematyki eventu, może okazać się bardzo łatwą formą odkrycia zaplanowanych w pokoju zagadek, które powiązane są z branżą w jakiej działają uczestnicy, a dla innych będą odkrywcze i umożliwią rozwój osobisty, ponieważ pokażą jak logicznie myśleć i rozwiązywać zadania ze swojego własnego biznesu czy branży zawodowej.

Pomysły na zaproponowanie Escape Roomu na event

W większości przypadków Escape Room opierają się na odkryciu tajemniczych rozwiązań powiązanych za straszeniem, pokojami, salą szpitalną, pokojami przypominającymi salę więzienną, stare pokoje z czasów PRL, dom duchów, labirynt, nowoczesny pokój pełen interaktywnych rozwiązań, bar, egipskie odkrycia, a także pokoje przypominające wnętrze statku, ruiny, czy w sali laboratoryjnej. W przypadku dostosowania Escape Room do tematyki eventu, która na przykład może wiązać się z branżą beauty, w Escape Room można zaproponować rozwiązanie zagadek z salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego, albo hali produkcyjnej kosmetyków. W przypadku eventu związanego z budownictwem i architekturą wnętrza Escape Room może pokazywać przestrzeń w formie budowy,  albo budynku który właśnie powstał i wymaga dokończenia. Branże internetowe mogą zaproponować w Escape Roomie interaktywne, wirtualne rozwiązania, które przeniosą członków zabawy w wirtualny świat, a branża kulinarna może odkrywać zagadki oparte na kuchni.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE