Diabelski młyn wizytówką festynu

2020-06-12T17:34:40+00:0007 czerwca 2020|Agencja Eventowa, Atrakcje, Wynajem sprzętu|

Diabelski młyn inaczej nazywany wielkim kołem, kołem widokowym lub młyńskim kołem, to karuzela, która obraca się wokół własnej osi. Na obwodzie koła przyczepiane są siedzenia,  najczęściej w formie gondol albo zamkniętych wagoników, które wraz z kręcącym się kołem obracają się na całej konstrukcji. Uznaje się, że diabelski młyn jest nieco inaczej skonstruowany niż koła obserwujące. Tą różnicę widać w umiejscowieniu kabin, czyli siedzisk, gdzie w kołach obserwacyjnych zbudowane są na zewnętrznej strukturze obręczy, a w przypadku diabelskich młynów, są zawieszone na obwodzie koła. Powoduje to, że ta pierwsza forma jest trudniejsza w konstrukcji, w związku z czym najczęściej ustawiane jest na dłuższy termin w jednym miejscu, aby było to opłacalne.

Dlaczego warto wybrać diabelski młyn na festyn?

Koło jest widoczne z bardzo dużej odległości, w związku z czym taki festyn również przyciąga odbiorców położonych z dalekich odległości od imprezy. Jest to wizytówka i reklama festynu zarazem. Ponadto, jest także świetną atrakcją, z której korzysta bardzo dużo osób, szczególnie kiedy koło ustawiona jest pierwszy raz w nietypowym miejscu. Ustawienie w nowym miejscu, w danym mieście, powoduje, że widoki mogą być bardzo interesujące i fascynujące, więc nawet osoby, które są wieloletnimi mieszkańcami danego miasta, chętnie zobaczą architekturę miejską z innej perspektywy niż na co dzień. Widoki krajobrazowe z wysokich poziomów i zlokalizowane w punktach, gdzie nie ma innych wyższych miejsc widokowych, to także ogromne zainteresowanie uczestników festynu do skorzystania z atrakcji jaką jest koło diabelskie.

Jak wysokie mogą być koła diabelskie, czyli nie dlaczego warto wybrać je na festyn?

Największe koło na świecie posiada średnicę 167,5 m i znajduje się w Las Vegas w USA.  W Polsce, największym kołem jest  tzw. “gwiazda duża” znajdująca się w Śląskim wesołym miasteczku, pomiędzy Katowicami a Chorzowem. Koło polskie unosi obserwujących na wysokość 40 m. Te wszystkie przykłady pokazują, jak wartościowa jest to atrakcja na festynie. Dzięki niej, można doznać nowych wrażeń, zobaczyć wspaniałe krajobrazy swojego miasta, miło spędzić czas w gondoli, a dla festynu, jest to okazja do zaprezentowania się z większym rozmachem i przeciągnięcie większej ilości osób, które wypełnią  festyn.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE