Budowanie maszyny Goldberga

/, Atrakcje/Budowanie maszyny Goldberga

Budowanie maszyny Goldberga

Sięgając pamięcią do czasów naszego dzieciństwa, z pewnością wspominamy klasyczną grę w domino, w której przewrócenie jednego klocka wywoływało reakcję łańcuchową prowadzącą do przewrócenia wszystkich postawionych elementów. Z pozoru tak trywialna rozrywka, a jednak sprawiała, że na naszych twarzach pojawiał się uśmiech i przypływ fali ekscytacji z osiągniętego sukcesu. Na podobnej zasadzie, działa program integracyjny polegający na budowaniu tzw. “maszyny Goldberga”, który w ramach pomysłu na imprezę integracyjną, chcemy Ci polecić.

Zanim jednak przejdziemy do opisu eventu i maszyny samej w sobie, należy wspomnieć protoplastę urządzenia, czyli tytułowego Rube Goldberga. Był on 20-to wiecznym amerykańskim rysownikiem i wynalazcą, który na swoich rysunkach uwiecznił przedziwne urządzenia, które wykonywały proste czynności, takie jak choćby wycieranie ust chusteczką, po każdej łyżce zupy. Miały one bowiem symbolizować ludzką zdolność do maksymalnego wysiłku i minimalnego efektu. Goldberg, uważał, że ludzie mają tendencję do utrudniania sobie życia, niż osiągać sukces drogą dużo szybszą i prostszą.

Maszyna Goldberga, to konstrukcja, którą będziecie budować z różnych elementów i materiałów. Do jej budowy możesz użyć części drewnianych, metalowych, gumowych, plastikowych, innymi słowy – wszystkiego, czego dusza zapragnie. Jest jednak jeden warunek: musi ona działać na zasadach gry w domino. Wprawienie w ruch jednego elementu powoduje reakcję łańcuchową wprawiającą w ruch pozostałe części. Budowa maszyny Goldberga wymaga przede wszystkim od członków zabawy zmysłu inżynierskiego, dzięki któremu wspólnymi siłami, połączą wszystkie elementy w jeden, współgrający ze sobą organizm.

Budowanie maszyny Goldberga, idealnie sprawdza się jako pomysł na zabawę integracyjną lub teambuildingową, podczas której szef będzie mógł dokonać ewaluacji swoich pracowników, a wszystko będzie odbywać się w świetnej atmosferze i dużej dawce pozytywnej energii. Jeśli zainteresował Cię pomysł budowy maszyny Goldberga, ale masz pewne pytania lub potrzebujesz pomocy, zapraszamy do przejrzenia oferty firmy Whatevent. Nasza firma, od lat specjalizuje się w organizacji wszelkiego rodzaju eventów i imprez, których efekty może poświadczyć rzesza zadowolonych klientów.

Cel eventu

Event polegający na budowaniu maszyny Goldberga służy nie tylko pogłębianiu relacji międzyludzkich, które są kamieniem węgielnym dobrze współpracującej ze sobą grupy pracowników, ale też doskonale ewaluuje umiejętności oraz mocne i słabe strony każdej osoby. W taki sposób, zabawa może świetnie służyć, jako pole do sprawdzania kompetencji pracowników. Każdy z uczestników zabawy, musi też wykazać się nie tylko zdolnościami społecznymi, dzięki którym współpraca przy projekcie będzie możliwa, ale też umiejętnościami stricte inżynieryjnymi, które zaowocują poprawnym działaniem całej konstrukcji.

Scenariusz budowania maszyny Goldberga może zostać wykorzystany zarówno przez szefów firm w celu oceny umiejętności swoich pracowników, ale też jako event integracyjny np. koła studenckiego, czy szkolnego. Organizując taki event, rzecz jasna, powinniśmy mieć na uwadze poziom zdolności każdego z uczestników, gdyż ostatecznie chodzi o to, żeby każdy się świetnie bawił.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przeznaczenia eventu, zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu imprez, udzielimy Ci profesjonalnych porad odnośnie tego, w jaki sposób możesz wykorzystać pomysł budowania maszyny Goldberga na Twoim evencie.

Przeznaczenie maszyny

Zanim ruszymy dalej w kolejnych etapach przygotowywania eventu, należy ustalić przeznaczenie maszyny, czyli do czego tak naprawdę będzie ona służyła. W tym celu, możemy posłużyć się pomysłami samego Goldberga i zbudować maszynę wykonującą bardzo prozaiczne czynności, począwszy od uruchomienia telewizora będąc oddalonym od guzika, czy uruchomienie drapaczki, która podrapie nas po plecach. Wszystko zależy od naszej wizji takiego urządzenia.

Często jednak pomysły same nie przychodzą do głowy i potrzebne jest źródło inspiracji. Szczególnie dzieje się tak, gdy mamy ograniczone możliwości, czy materiały. W przypadku wątpliwości, firma Whatevent służy profesjonalnym doradztwem, dzięki któremu rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Wybór miejsca eventu

Przy organizacji takiego eventu, ważne będzie określenie miejsca, gdzie taka zabawa się odbędzie. Miejsce, gdzie budowana będzie maszyna Goldberga, powinno być wystarczająco duże, nie tylko, aby pomieścić samą maszynę, ale też, aby rozłożyć niezbędne materiały potrzebne do jej wykonania. Może to być więc sala gimnastyczna, hala sportowa, stara fabryka, czy po prostu obszerny pokój w biurze. Wszystko zależy od tego, jak dużą maszynę planujesz przygotować oraz jakiego rodzaju materiały zamierzasz ku temu wykorzystać.

W przypadku wątpliwości, co do wyboru takiego miejsca albo problemów z jego wynajęciem, zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent, która pomoże Ci również w tej kwestii.

Przygotowanie materiałów

Mając za sobą ustalony cel eventu i przeznaczenie maszyny, należy skupić się na czymś, bez czego ta zabawa nie miałaby racji bytu, czyli elementach, z których zbudowane będzie urządzenie. Do budowy maszyny Goldberga, uczestnicy zabawy mogą wykorzystać drewniane klocki, metalowe kulki, sznurki, lejki, zjeżdżalnie, przedmioty codziennego użytku, takie jak łyżki, naczynia, piłeczki i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od pomysłu i planu budowy takiej maszyny.

Przygotowanie niezbędnych materiałów do stworzenia takiego urządzenia, będzie zatem wymagać od Ciebie organizacji odpowiednich materiałów, a to, dla wielu organizatorów, może stanowić problem nie tylko natury materialnej, ale też logistycznej, aby przetransportować części na miejsce eventu. Również w tej sytuacji, firma Whatevent jest zobowiązana Ci pomóc. Utrzymując stały kontakt z dostawcami wybranych przez Ciebie materiałów, jesteśmy w stanie zagwarantować Ci wszystko, czego potrzebujesz.

Jeśli myślisz o przygotowaniu eventu integracyjnego, polegającego na budowaniu maszyny Goldberga, ale istnieją pewne kwestie, które utrudniają Ci to przedsięwzięcie, zachęcamy do kontaktu z firmą Whatevent. Ufając nam, gwarantujesz swojemu projektowi powodzenie, a co za tym idzie, satysfakcję jego uczestników. Aby skontaktować się z nami, zadzwoń pod numer 666-666-127 lub napisz do nas maila pod adres kontakt@whatevent.pl. Zachęcamy również do przejrzenia innych ofert naszej firmy bezpośrednio na naszej stronie.

By |2018-12-03T01:09:55+00:00Grudzień 11th, 2018|Agencja Eventowa, Atrakcje|0 Comments