Atrakcje Tarnowskich Gór idealne na integrację

/, Atrakcje/Atrakcje Tarnowskich Gór idealne na integrację

Atrakcje Tarnowskich Gór idealne na integrację

Wydawać by się mogło, że oprócz pasm górskich należących do południowej części tego województwa, nic więcej ciekawego się tu nie znajdzie. Mowa oczywiście o województwie Śląskim. Bo przecież cóż może być pięknego w kopalniach i fabrykach? Otóż bardzo wiele. Szczególnie gdy są to już nieczynne miejsca, udostępnione dla turystów. Przekonać się o tym można wybierając wyprawę do Tarnowskich Gór. To miasto i jego możliwości w połączeniu z naszą firmą sprawią, że każdy będzie chciał tu wrócić.

Atrakcje w Tarnowskich Górach

Zacząć należy od tego, że miasto to zostało założone przez opolskiego księcia Jana II Dobrego w 1526 roku. Nie był to zabieg przypadkowy – znaleziono tu szereg bogactw naturalnych – złoża rudy, cynku i ołowiu wraz z domieszką cennego srebra. W dwa lata później powstały tu pierwsze kopalnie, zatrudniające tak zwanych „Gwarków” – czyli górników. Dzięki temu miasto i jego mieszkańcy rośli w siłę i bogacili się. Wiele wieków trwało tutaj wydobycie, dziś jednak pozostało po tych czasach tylko kilkaset kilometrów chodników kopalnianych pod miastem. Dzięki temu możemy zwiedzać Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. To wspaniałe miejsce składa się z sieci korytarzy, szybów i komór. Sztolnia to ewenement na skalę krajową – przepływamy tutaj najdłuższy podziemny odcinek w Polsce, na łódkach, pomiędzy szybem Ewa i szybem Sylwester. Koniecznie trzeba to miejsce odwiedzić, a my z miłą chęcią wraz z naszym przewodnikiem pokażemy wszystkie najciekawsze podziemne zakamarki ubierając je w swego rodzaju zadania integracyjne. Łączymy poprzez zabawę przyjemnie z pożytecznym. Przechodząc dalej do zwiedzania miasta, nie sposób nie zauważyć, że figurki Gwarków są nieodzownym elementem jego wyglądu. Znajdziemy je oczywiście w różnych częściach miasta. Na uwagę zasługuje Rynek i piękny, zdobiący go Ratusz. Nasz przewodnik opowie o o ciekawostkach związanych z miastem – a jest ich naprawdę wiele – i pokieruje wyprawę w miejsc, które będąc tutaj po prostu trzeba zobaczyć. I tak między innymi w dzielnicy Stare Tarnowice natkniemy się na zrekonstruowany zamek, co najlepsze – dostępny do zwiedzania. Tak porozrzucane zabytki, są także świetną bazą do zorganizowania integrującej gry miejskiej.

Miasto wielu możliwości

Górny Śląsk potrafi zaskakiwać i potrafi integrować. Mimo historii mocno związanej z przemysłem ciężkim, do odkrycia pozostaje tu wiele atrakcji. Nasza agencja eventowa od lat i w sposób bardzo humorystyczny i zadaniowy organizuje takie miejskie imprezy integracyjne, dzięki czemu staliśmy się specjalistami w tej dziedzinie i możemy wam zagwarantować ponadczasowe efekty takiej wyprawy.

By |2019-11-07T22:44:49+00:00Listopad 28th, 2019|Agencja Eventowa, Atrakcje|0 Comments
Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE